Taxonomy Machine Name (8.x-1.0-beta5) - en to oc translation catalogue (13 entries)

en: Vocabulary
oc: Vocabulari

en: Other
oc: Autre

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Selection type
oc: Tipe de seleccion

en: No name
oc: Aucun nom

en: Autocomplete
oc: Autocomplecion

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
oc: Seleccionatz lo vocabulari per lequel mostrar los tèrmes dins las opcions normales.

en: Dropdown
oc: Lista desenrotlanta

en: Show hierarchy in dropdown
oc: Mostrar la ierarquia dins la lista desenrotlanta

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
oc: Un vocabulari invalid a été seleccionat. Merci de lo modificar dins las opcions.

en: Select terms from vocabulary @voc
oc: Seleccionar los tèrmes dins lo vocabulari @voc

en: Select terms
oc: Seleccionar los tèrmes

en: Display error message
oc: Afichar un messatge d'error
