Taxonomy Machine Name (8.x-1.0-beta5) - en to sv translation catalogue (13 entries)

en: Vocabulary
sv: Vokabulär

en: Other
sv: Övriga

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Selection type
sv: Typ av urval

en: No name
sv: Inget namn

en: Autocomplete
sv: Automatiskt kompletterande

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
sv: Välj vilket vokabulär som termer skall visas i, under de allmäna alternativen.

en: Dropdown
sv: Rullgardinsmeny

en: Show hierarchy in dropdown
sv: Visa hierarki i rullgardinsmeny

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
sv: Ett ogiltigt vokabulär är valt. Var vänlig ändra det i alternativen.

en: Select terms from vocabulary @voc
sv: Välj termer från vokabulär @voc

en: Select terms
sv: Välj termer

en: Display error message
sv: Visa felmeddelande
