Taxonomy Machine Name (8.x-1.0-beta5) - en to tr translation catalogue (14 entries)

en: Vocabulary
tr: Sözlük

en: Other
tr: Diğer

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Selection type
tr: Seçim Türü

en: No name
tr: İsimsiz

en: Autocomplete
tr: Otomatik tamamla

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
tr: Düzenli seçeneklerde terimleri gösterilecek sözlüğü seçin.

en: Dropdown
tr: Açılan

en: Show hierarchy in dropdown
tr: Açılır listede hiyerarşiyi göster

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
tr: Geçersiz bir sözlük seçtiniz. Lütfen seçenekler bölümünden değiştiriniz.

en: Select terms from vocabulary @voc
tr: Terimleri şu sözlükten seçin @voc

en: Select terms
tr: Terimler seçin

en: Display error message
tr: Hata iletisini görüntüle

en: Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
tr: Tümü için boş bırakın. Aksi takdirde, "Herhangi Biri" yerine, seçilen birinci terim varsayılan olur.
