Taxonomy Manager (2.0.23) - en to oc translation catalogue (17 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Language
oc: Lenga

en: Taxonomy
oc: Taxinomia

en: Search
oc: Recercar

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Export
oc: Exportar

en: Add
oc: Apondre

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Separator
oc: Separador

en: All
oc: Tot

en: Terms
oc: Tèrmes

en: Sort by
oc: Triar per

en: Comma
oc: Virgula

en: Semicolon
oc: Punt-virgula

en: Toolbar
oc: Barra d'aisinas
