Taxonomy menu (8.x-3.5) - en to sv translation catalogue (29 entries)

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Depth
sv: Djup

en: none
sv: ingen

en: Description field
sv: Beskrivningsfält

en: Label
sv: Etikett

en: Menu
sv: Meny

en: Expanded
sv: Utfällt

en: Vocabulary
sv: Vokabulär

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Menu parent
sv: Överliggande meny

en: Debugging
sv: Felsökning

en: Taxonomy Menu
sv: Taxonomimeny

en: Taxonomy menu
sv: Taxonomimeny

en: Embed a taxonomy tree into a menu
sv: Bädda in ett taxonomiträd i en meny

en: List Taxonomy Menus
sv: Visa menyer med taxonomi

en: Taxonomy menu Configuration
sv: Konfiguration av taxonomimeny

en: Add Taxonomy menu
sv: Lägg till taxonomimeny

en: Edit Taxonomy menu
sv: Redigera taxonomimeny

en: Delete Taxonomy menu
sv: Radera taxonomimeny

en: Taxonomy Menu config
sv: Konfigurera taxonomimeny

en: Label for the Taxonomy Menu.
sv: Etikett för taxonomimenyn.

en: Saved the %label Taxonomy Menu.
sv: Sparade taxonomimenyn %label.

en: The %label Taxonomy Menu was not saved.
sv: Taxonomimenyn %label sparades inte.

en: Parent menu link
sv: Länk till överliggande meny

en: All menus entries expanded
sv: Alla menyval utfällda

en: Description field name
sv: Beskrivning för fältnamn

en: Use term weight order
sv: Använd termens viktade ordning

en: Select the field to be used for the menu item description.
sv: Välj fältet som skall användas för beskrivningen av menyvalet.
