Taxonomy Menu (8.x-3.6) - en to ru translation catalogue (38 entries)

en: error
ru: ошибка

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Depth
ru: Глубина

en: none
ru: нет

en: Description field
ru: Поле описания

en: Label
ru: Метка

en: Default
ru: По умолчанию

en: Menu
ru: Меню

en: Expanded
ru: Развёрнутый

en: All
ru: Все

en: Vocabulary
ru: Словарь

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Menu parent
ru: Предок меню

en: Debugging
ru: Отладка

en: Taxonomy Menu
ru: Меню таксономии

en: Taxonomy menu
ru: Меню таксономии

en: Every time a term is added/deleted/modified, the corresponding menu link will be altered too.
ru: Каждый раз, когда термин добавляется/удаляется/изменяется, соответствующий пункт меню изменяется тоже.

en: - Disabled -
ru: - Отключено -

en: Use 'all' at the end of URL
ru: Использовать 'all' в конце URL

en: Menu path type
ru: Тип пути меню

en: The Taxonomy Menu has been rebuilt.
ru: Меню таксономии было перестроено.

en: The Taxonomy Menu has been removed.
ru: Меню таксономии было удалено.

en: The Taxonomy Menu %menu_name has been updated.
ru: Меню таксономии %menu_name было обновлено.

en: Could not save the menu link for the taxonomy menu.
ru: Невозможно сохранить ссылку меню для меню таксономии.

en: Synchronise changes to this vocabulary
ru: Синхронизировать меню с изменениями в этом словаре

en: Automatically show all menu items as expanded.
ru: Автоматически показывать все элементы меню раскрытыми.

en: Menu and taxonomy name mismatch: @title != @name
ru: Расхождение в меню и имени таксономии: @title != @name

en: Menu location
ru: Расположение меню

en: Custom name for vocabulary item
ru: Пользовательское название словаря

en: Taxonomy menu Configuration
ru: Настройка Меню таксономии

en: Add Taxonomy menu
ru: Добавить Меню таксономии

en: Edit Taxonomy menu
ru: Редактировать Меню таксономии

en: Label for the Taxonomy Menu.
ru: Метка для Меню таксономии.

en: Parent menu link
ru: Родительская ссылка меню

en: All menus entries expanded
ru: Все элементы меню раскрыты

en: Use term weight order
ru: Использовать порядок сортировки веса термина

en: Select the field to be used for the menu item description.
ru: Выберите поле, которое будет использоваться для описания пункта меню.
