Taxonomy Menu UI (3.0.0) - en to fa translation catalogue (13 entries)

en: Description
fa: شرح

en: Taxonomy
fa: طبقه‌بندی

en: Weight
fa: وزن

en: Parent
fa: والد

en: Parent item
fa: آیتم والد

en: Menu settings
fa: تنظیمات منو

en: Menu link title
fa: عنوان پیوند منو

en: Provide a menu link
fa: ارائه یک پیوند منو

en: Available menus
fa: منوهای در دسترس

en: The menus available to place links in for this content type.
fa: منوهای در دسترس برای افزودن پیوندهای این نوع از محتوا.

en: Default parent item
fa: آیتم والد پیش‌فرض

en: Choose the menu item to be the default parent for a new link in the content authoring form.
fa: آیتم منویی که در فرم نوشتن محتوا، آیتم پیش فرض والد برای پیوند جدید است را انتخاب کنید.

en: Shown when hovering over the menu link.
fa: هنگامی که موس بر روی پیوند منو قرار می‌گیرد نمایش داده می‌شود.
