Taxonomy Menu UI (8.x-1.0-beta3) - en to bn translation catalogue (5 entries)

en: Description
bn: বিবরণ

en: Weight
bn: ভর

en: Menu settings
bn: মেনু সেটিংস

en: Provide a menu link
bn: একটি মেনুতে লিংক হিসেবে রাখুন

en: Shown when hovering over the menu link.
bn: মেনু লিংকের ওপর মাউস কার্সর নিলে এটি দেখা যাবে।
