Taxonomy Menu UI (8.x-1.0-beta3) - en to sv translation catalogue (14 entries)

en: Description
sv: Beskrivning

en: Taxonomy
sv: Taxonomi

en: Weight
sv: Vikt

en: Parent
sv: Ovanliggande

en: Parent item
sv: Ovanliggande val

en: Menu settings
sv: Inställningar för meny

en: Menu link title
sv: Titel på menylänken

en: Provide a menu link
sv: Ange en menylänk

en: Available menus
sv: Tillgängliga menyer

en: The menus available to place links in for this content type.
sv: De tillgängliga menyerna att placera länkar i för denna innehållstyp.

en: Default parent item
sv: Förvalt ovanliggande alternativ

en: Choose the menu item to be the default parent for a new link in the content authoring form.
sv: Välj det menyval som skall vara ovanliggande menyval som standard för en ny länk i formuläret för att skapa innehåll.

en: Shown when hovering over the menu link.
sv: Visas när man för musmarkören över menylänken.

en: Menu links with lower weights are displayed before links with higher weights.
sv: Menylänkar med lägre vikt visas före länkar med högre vikt.
