Taxonomy Multi-delete Terms (8.x-1.0) - en to hu translation catalogue (11 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Weight
hu: Súly

en: Save
hu: Mentés

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
hu: Egy kifejezés törlése minden gyermek kifejezését is törli, ha van ilyen. A művelet nem vonható vissza.

en: Translate
hu: Fordítás

en: Reset to alphabetical
hu: Visszaállítás ABC szerint

en: Weight for added term
hu: Hozzáadott kifejezés súlya

en: No terms available. <a href=":link">Add term</a>.
hu: Nincs elérhető kifejezés. <a href=":link">Kifejezés hozzáadása</a>.
