Taxonomy Multi-delete Terms (8.x-1.1) - en to bg translation catalogue (9 entries)

en: Delete
bg: Изтриване

en: Operations
bg: Действия

en: Cancel
bg: Отмени

en: Edit
bg: Редактирай

en: Weight
bg: Тегло

en: Save
bg: Запази

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
bg: Изтриването на термина ще заличи и неговите подкатегории, ако има такива. Това действие е необратимо.

en: Translate
bg: Преведи

en: Reset to alphabetical
bg: Възстанови стойностите по подразбиране
