Taxonomy Multi-delete Terms (8.x-1.2) - en to cy translation catalogue (10 entries)

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Edit
cy: Golygu

en: Weight
cy: Pwysau

en: Name
cy: Enw

en: Save
cy: Cadw

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
cy: Bydd dileu term yn dileu ei holl blant os oes rhai. Ni ellir dad-wneud y weithred yma.

en: Translate
cy: Cyfieithu

en: Reset to alphabetical
cy: Ailosod i fod yn nhrefn y wyddor
