Taxonomy Multi-delete Terms (8.x-1.2) - en to fr translation catalogue (12 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Cancel
fr: Annuler

en: Edit
fr: Modifier

en: Weight
fr: Poids

en: Name
fr: Nom

en: Save
fr: Enregistrer

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
fr: La suppression d'un terme supprimera tous les termes enfants s'il y'en a. Cette action est irréversible.

en: Translate
fr: Traduire

en: Reset to alphabetical
fr: Rétablir l'ordre alphabétique

en: Weight for added term
fr: Poids du terme ajouté

en: No terms available. <a href=":link">Add term</a>.
fr: Aucun terme disponible. <a href=":link">Ajouter un terme</a>.
