Taxonomy Multi-delete Terms (8.x-1.2) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Edit
pt: Editar

en: Weight
pt: Peso

en: Name
pt: Nome

en: Save
pt: Guardar

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
pt: Ao eliminar um termo também eliminará todos os seus filhos. Esta ação não pode ser revertida.

en: Translate
pt: Traduzir

en: Reset to alphabetical
pt: Restaurar para ordem alfabética

en: Weight for added term
pt: Peso para o termo adicionado
