Taxonomy Multi-delete Terms (8.x-1.2) - en to uk translation catalogue (12 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Edit
uk: Редагувати

en: Weight
uk: Вага

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Save
uk: Зберегти

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
uk: Видалення терміна також видалить усі його нащадків, якщо вони існують. Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Translate
uk: Перекласти

en: Reset to alphabetical
uk: Скинути до абетки

en: Weight for added term
uk: Вага для доданого терміна

en: No terms available. <a href=":link">Add term</a>.
uk: Терміни відсутні. <a href=":link">Додати термін</a>.
