Taxonomy Overview (2.1.0) - en to am translation catalogue (15 entries)

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Submit
am: አስገባ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Taxonomy
am: ስርዓተ ክፍፍል

en: Overview
am: ጠቅላላ እይታ

en: Edit
am: አርትእ

en: Search
am: ፈልግ

en: Weight
am: ክብደት

en: The configuration options have been saved.
am: የውቅረቱ አማራጮች ተቀምጠዋል።

en: Name
am: ስም

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Published
am: የታተመ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Clear
am: አጥራ
