Taxonomy Overview (2.1.0) - en to gl translation catalogue (26 entries)

en: Status
gl: Estado

en: Delete
gl: Borrar

en: Submit
gl: Enviar

en: Operations
gl: Operacións

en: Taxonomy
gl: Taxonomía

en: Overview
gl: Vista xeral

en: Edit
gl: Editar

en: Search
gl: Buscar

en: Reset
gl: Reiniciar

en: Weight
gl: Peso

en: The configuration options have been saved.
gl: Gardáronse as opcións de configuración.

en: Name
gl: Nome

en: Save
gl: Gardar

en: Published
gl: Publicado

en: Filter
gl: Filtro

en: Term ID
gl: ID do termo

en: No terms available.
gl: Non hai termos dispoñibles.

en: Clear
gl: Limpar

en: Translations
gl: Traduccións

en: Unpublished
gl: Non publicado

en: Content Type
gl: Tipo de Contido

en: Reset to alphabetical
gl: Restaurar a alfabético

en: You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles, and group terms under a parent term by sliding them under and to the right of the parent.
gl: Pode reorganizar os térmos en %capital_name usando os seus iconos de arrastrar e soltar, e agrupar térmos baixo un térmo pai deslizándos debaixo e a dereita do pai.

en: %capital_name contains terms grouped under parent terms. You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles.
gl: Os %capital_name conteñen térmos agrupados baixo os seus térmos pais. Pode reorganizar os térmos de %capital_name usando os seus iconos de arrastrar e soltar.

en: Weight for added term
gl: Peso para o termo engadido

en: %capital_name contains the following terms.
gl: %capital_name contén os seguintes termos.
