Taxonomy Overview (2.1.0) - en to he translation catalogue (25 entries)

en: Status
he: סטטוס

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Taxonomy
he: סיווגים

en: Overview
he: סקירה

en: Edit
he: עריכה

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: Weight
he: משקל

en: The configuration options have been saved.
he: ההגדרות נשמרו.

en: Name
he: שם

en: Save
he: שמירה

en: Published
he: מפורסם

en: Filter
he: סינון

en: Term ID
he: מזהה מושג

en: Merge
he: מיזוג

en: No terms available.
he: אין סיווגים זמינים.

en: Clear
he: ניקוי

en: Translations
he: תרגומים

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: Content Type
he: סוג תוכן

en: Reset to alphabetical
he: איפוס לאלפבתי

en: You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles, and group terms under a parent term by sliding them under and to the right of the parent.
he: ניתן לסדר מחדש את המונחים ב%capital_name  ע"י תוך שימוש בידיות ה"גרור ושחרר", כמו כן ניתן לקבץ מונחים תחת מונח אב ע"י מיקום המונחים מתחתיו תוך משיכתם ימינה , כך שיחליקו פנימה.

en: No terms available. <a href=":link">Add term</a>.
he: לא נמצאו סיווגים. <a href=":link">הוספת סיווג</a>.
