Taxonomy Overview (2.1.0) - en to lt translation catalogue (26 entries)

en: Status
lt: Būsena

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Submit
lt: Siųsti

en: Operations
lt: Veiksmai

en: Taxonomy
lt: Sistematika

en: Overview
lt: Apžvalga

en: Edit
lt: Redaguoti

en: Search
lt: Paieška

en: Reset
lt: Išvalyti

en: Weight
lt: Svoris

en: The configuration options have been saved.
lt: Nustatymai išsaugoti.

en: Name
lt: Pavadinimas

en: Save
lt: Saugoti

en: Published
lt: Paskelbtas

en: Filter
lt: Filtruoti

en: Term ID
lt: Termino ID

en: Merge
lt: Sujungti

en: No terms available.
lt: Nėra terminų.

en: Clear
lt: Išvalyti

en: Translations
lt: Vertimai

en: Unpublished
lt: Nepaskelbtas

en: Content Type
lt: Turinio tipas

en: Reset to alphabetical
lt: Atstatyti standartines reikšmes

en: You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles, and group terms under a parent term by sliding them under and to the right of the parent.
lt: Galite pakeisti %capital_name terminų tvarką tempdami aukštyn ar žemyn,  galite sugrupuoti patempdami terminą dešiniau.

en: %capital_name contains terms grouped under parent terms. You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles.
lt: %capital_name turi terminus sugrupuotus pagal tėvinį elementą. Galite pertvarkyti terminus %capital_name pasinaudojus "tempti paleisti" principu.

en: Weight for added term
lt: Pridėto termino svoris
