Taxonomy Overview (2.1.2) - en to is translation catalogue (18 entries)

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Taxonomy
is: Flokkun

en: Overview
is: Yfirlit

en: Edit
is: Breyta

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: Weight
is: Vægi

en: The configuration options have been saved.
is: Stillingarnar hafa verið vistaðar.

en: Name
is: Nafn

en: Save
is: Vista

en: Published
is: Birt

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: Content Type
is: Efnisgerð

en: Apply
is: Virkja

en: Reset to alphabetical
is: Endurstilla í stafrófsröð
