Taxonomy Overview (2.1.2) - en to mr translation catalogue (16 entries)

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Operations
mr: कृती

en: Taxonomy
mr: वर्गीकरण

en: Edit
mr: संपादन

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Weight
mr: मुल्य

en: The configuration options have been saved.
mr: संरचना पर्याय संरक्षीत केले

en: Name
mr: नाव

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Merge
mr: एकत्र(Merge)

en: Unpublished
mr: अप्रकाशित

en: Content Type
mr: साहित्य प्रकार
