Taxonomy Overview (2.1.2) - en to pl translation catalogue (29 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Operations
pl: Operacje

en: Taxonomy
pl: Kategorie

en: Overview
pl: Przegląd

en: Edit
pl: Edytuj

en: Search
pl: Szukaj

en: Reset
pl: Resetuj

en: Weight
pl: Waga

en: The configuration options have been saved.
pl: Konfiguracja została zapisana.

en: Name
pl: Nazwa

en: Save
pl: Zapisz

en: Published
pl: Opublikowane

en: Term ID
pl: Identyfikator terminu

en: Merge
pl: Połącz

en: No terms available.
pl: Brak terminów.

en: Translations
pl: Tłumaczenia

en: Unpublished
pl: Nieopublikowany

en: Content Type
pl: Rodzaj zawartości

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Reset to alphabetical
pl: Uporządkuj alfabetycznie

en: You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles, and group terms under a parent term by sliding them under and to the right of the parent.
pl: Istnieje możliwość przeorganizowania terminów w %capital_name przy pomocy interfejsu przeciągnij i upuść. Terminy podrzędne można grupować pod rodzicem poprzez przeciąganie terminu pod a następnie na prawo względem terminu nadrzędnego.

en: %capital_name contains terms grouped under parent terms. You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles.
pl: %capital_name zawiera terminy zgrupowane pod terminem nadrzędnym. Można przeorganizować terminy w %capital_name przy pomocy uchwytów do przeciągania i upuszczania.

en: %capital_name contains terms with multiple parents. Drag and drop of terms with multiple parents is not supported, but you can re-enable drag-and-drop support by editing each term to include only a single parent.
pl: %capital_name zawiera terminy z wieloma terminami nadrzędnymi. Przeciąganie i upuszczanie terminów z wieloma terminami nadrzędnymi nie jest możliwe. Ponowne włączenie przeciągania i upuszczania można osiągnąć poprzez edycję każdego terminu tak, aby posiadał on tylko jeden termin nadrzędny.

en: Weight for added term
pl: Waga dodanego terminu

en: No terms available. <a href=":link">Add term</a>.
pl: Brak dostępnych terminów. <a href=":link">Dodaj termin</a>.

en: %capital_name contains the following terms.
pl: Słownik %capital_name zawiera następujące terminy.

en: %capital_name contains terms grouped under parent terms
pl: Słownik %capital_name zawiera terminy pogrupowane według terminów nadrzędnych

en: %capital_name contains terms with multiple parents.
pl: Słownik %capital_name zawiera terminy z wieloma terminami nadrzędnymi.
