Taxonomy Overview (2.1.2) - en to sv translation catalogue (27 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Submit
sv: Skicka

en: Operations
sv: Funktioner

en: Taxonomy
sv: Taxonomi

en: Overview
sv: Översikt

en: Edit
sv: Redigera

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: Weight
sv: Vikt

en: The configuration options have been saved.
sv: Inställningarna har sparats.

en: Name
sv: Namn

en: Save
sv: Spara

en: Published
sv: Publicerad

en: Term ID
sv: Termens ID

en: Merge
sv: Sammanfoga

en: No terms available.
sv: Inga termer tillgängliga.

en: Translations
sv: Översättningar

en: Unpublished
sv: Ej publicerad

en: Content Type
sv: Innehållstyp

en: Apply
sv: Applicera

en: Reset to alphabetical
sv: Återställ till alfabetisk

en: You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles, and group terms under a parent term by sliding them under and to the right of the parent.
sv: Du kan organisera om termerna i %capital_name genom att använda deras drag-och-släpphandtag och gruppera termer under en ovanliggande term genom att dra dem till höger och under den ovanliggande.

en: %capital_name contains terms grouped under parent terms. You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles.
sv: %capital_name innehåller termer som är grupperade under ovanliggande termer. Du kan omorganisera dem genom att använda drag-och-släpphandtagen.

en: %capital_name contains terms with multiple parents. Drag and drop of terms with multiple parents is not supported, but you can re-enable drag-and-drop support by editing each term to include only a single parent.
sv: %capital_name innehåller termer med flera ovanliggande termer. Drag-och-släpp av termer med flera ovanliggande termer stöds inte, men du kan återaktivera drag-och-släpp genom att redigera varje term så att den bara har en ovanliggande term.

en: Weight for added term
sv: Vikt för tillagd term

en: No terms available. <a href=":link">Add term</a>.
sv: Inga termer tillgängliga.  <a href=":link">Lägg till term</a>.

en: %capital_name contains the following terms.
sv: %capital_name innehåller följande termer.
