Taxonomy Overview (2.1.3) - en to cy translation catalogue (18 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Taxonomy
cy: Tacsonomi

en: Overview
cy: Arolwg

en: Edit
cy: Golygu

en: Search
cy: Chwilio

en: Reset
cy: Ailosod

en: Weight
cy: Pwysau

en: The configuration options have been saved.
cy: Mae dewisadau ffurfweddu wedi ei gadw.

en: Name
cy: Enw

en: Save
cy: Cadw

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Term ID
cy: ID Term

en: No terms available.
cy: Dim termau ar gael.

en: Translations
cy: Cyfieithiadau

en: Reset to alphabetical
cy: Ailosod i fod yn nhrefn y wyddor
