Taxonomy Overview (2.1.3) - en to da translation catalogue (25 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Operations
da: Handlinger

en: Taxonomy
da: Taksonomi

en: Overview
da: Overblik

en: Edit
da: Redigér

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: Weight
da: Vægt

en: The configuration options have been saved.
da: Indstillingerne er blevet gemt.

en: Name
da: Navn

en: Save
da: Gem

en: Published
da: Udgivet

en: Merge
da: Sammenlæg

en: No terms available.
da: Ingen ord til rådighed.

en: Translations
da: Oversættelser

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Content Type
da: Indholdstype

en: No terms found.
da: Ingen termer fundet

en: Reset to alphabetical
da: Nulstil til alfabetisk

en: You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles, and group terms under a parent term by sliding them under and to the right of the parent.
da: Du kan omorganisere termerne i %capital_name ved at bruge træk-og-slip-håndtagene og gruppere termerne ved at trække dem ind under og til højre for de overordnede termer.

en: %capital_name contains terms grouped under parent terms. You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles.
da: %capital_name indeholder termer grupperet under overordnede termer. Du kan omorganisere termerne i %capital_name ved at bruge deres træk-og-slip-håndtag.

en: %capital_name contains terms with multiple parents. Drag and drop of terms with multiple parents is not supported, but you can re-enable drag-and-drop support by editing each term to include only a single parent.
da: %capital_name indeholder termer med flere overordnede termer. Træk-og-slip af termer med flere overordnede termer er ikke understøttet, men du kan genaktivere træk-og-slip ved at redigere hver term så den kun har én overordnet term.

en: Weight for added term
da: Vægt af tilføjet term

en: No terms available. <a href=":link">Add term</a>.
da: Ingen tilgængelige termer. <a href=":link">Tilføj term</a>.
