Taxonomy Overview (2.1.3) - en to et translation catalogue (22 entries)

en: Status
et: Olek

en: Delete
et: Kustuta

en: Submit
et: Sisesta

en: Operations
et: Toimingud

en: Taxonomy
et: Klassifikatsioon

en: Overview
et: Ülevaade

en: Edit
et: Muuda

en: Search
et: Otsing

en: Reset
et: Tühista

en: Weight
et: Kaal

en: The configuration options have been saved.
et: Seadistusvalikud on salvestatud.

en: Name
et: Nimi

en: Save
et: Salvesta

en: Published
et: Avaldatud

en: Term ID
et: Termini ID

en: No terms available.
et: Ühtki märksõna pole saadaval.

en: Translations
et: Tõlked

en: Unpublished
et: Avaldamata

en: Reset to alphabetical
et: Taasta tähestikuline järjekord

en: You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles, and group terms under a parent term by sliding them under and to the right of the parent.
et: Termineid saab noolekestest lohistades grupeerida ja nende järjekorda muuta.

en: Weight for added term
et: Lisatud märksõna kaal

en: No terms available. <a href=":link">Add term</a>.
et: Termineid pole sisestatud. <a href=":link">Lisa uus termin</a>.
