Taxonomy Overview (2.1.3) - en to fa translation catalogue (23 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Operations
fa: عملیات

en: Taxonomy
fa: طبقه‌بندی

en: Overview
fa: مرورکلی

en: Edit
fa: ویرایش

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Weight
fa: وزن

en: The configuration options have been saved.
fa: تنظیمات ذخیره شدند.

en: Name
fa: نام

en: Save
fa: ذخیره

en: Published
fa: منتشر شده

en: Term ID
fa: شناسه واژه

en: No terms available.
fa: واژه‌ای در دسترس نیست.

en: Translations
fa: ترجمه‌ها

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Content Type
fa: نوع محتوا

en: Reset to alphabetical
fa: بازنشاندن به حالت الفبایی

en: You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles, and group terms under a parent term by sliding them under and to the right of the parent.
fa: می‌توانید واژه‌ها را در %capital_name با استفاده از دستگیره‌های کشیدن و رها کردن آن‌ها سازماندهی کنید، و واژه‌ها را در زیر یک واژه والد با کشیدن آنها در زیر و به سمت راست والد گروه‌بندی کنید.

en: Weight for added term
fa: وزن واژه افزوده شده

en: No terms available. <a href=":link">Add term</a>.
fa: هیچ واژه‌ای در دسترس نیست. یک <a href=":link">واژه اضافه کنید</a>.
