Taxonomy Overview (2.1.3) - en to fi translation catalogue (24 entries)

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Taxonomy
fi: Luokittelu

en: Overview
fi: Yleiskatsaus

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: Weight
fi: Paino

en: The configuration options have been saved.
fi: Asetusten muutokset tallennettu.

en: Name
fi: Nimi

en: Save
fi: Tallenna

en: Published
fi: Julkaistu

en: Term ID
fi: Termin ID

en: No terms available.
fi: Yhtään termiä ei ole saatavilla.

en: Translations
fi: Käännökset

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Content Type
fi: Sisältötyyppi

en: Reset to alphabetical
fi: Palauta aakkosjärjestys

en: You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles, and group terms under a parent term by sliding them under and to the right of the parent.
fi: Voit uudelleenlajitella termejä ylätason %capital_name alla käyttämällä vetokäyttöliittymää ja ryhmitellä termejä ylätason alle liu'uttamalla ne isäntätermin alle ja oikealle.

en: %capital_name contains terms grouped under parent terms. You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles.
fi: %capital_name sisältää termit jotka on ryhmitelty isäntätermin alle. Voit järjestellä niitä uudelleen käyttäen vedä-pudota toimintoa.

en: %capital_name contains terms with multiple parents. Drag and drop of terms with multiple parents is not supported, but you can re-enable drag-and-drop support by editing each term to include only a single parent.
fi: Isäntätermi %capital_name sisältää termejä joilla on useampia kuin yksi isäntätermi; järjestelmä ei tue tätä ominaisuutta mutta voit ottaa vetokäyttöliittymätuen muokkaamalla kutankin termiä niin että niillä on ainoastaan yksi isäntätermi.

en: Weight for added term
fi: Lisätyn termin painokerroin
