Taxonomy Overview (2.1.3) - en to hi translation catalogue (16 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Taxonomy
hi: वर्गीकरण

en: Overview
hi: समीक्षा

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Search
hi: खोज

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Weight
hi: मान

en: The configuration options have been saved.
hi: विन्यास विकल्प सेव कर लिए गया है।

en: Name
hi: नाम

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: Weight for added term
hi: जोड़े गए पद के लिए वजन
