Taxonomy Overview (2.1.3) - en to hr translation catalogue (21 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Submit
hr: Pošalji

en: Operations
hr: Operacije

en: Taxonomy
hr: Taksonomija

en: Overview
hr: Pregled

en: Edit
hr: Uredi

en: Search
hr: Pretraga

en: Reset
hr: Poništi

en: Weight
hr: Težina

en: The configuration options have been saved.
hr: Postavke spremljene.

en: Name
hr: Naziv

en: Save
hr: Spremi

en: Published
hr: Objavljeno

en: Term ID
hr: ID pojma

en: No terms available.
hr: Nema dostupnih pojmova.

en: Translations
hr: Prijevodi

en: Reset to alphabetical
hr: Vrati na abecedno

en: You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles, and group terms under a parent term by sliding them under and to the right of the parent.
hr: Možete preraspodjeliti pojmove unutar %capital_name koristeći povuci-i-spusti hvataljke, i grupirati pojmove pod nadređenim pojmom tako što ih prenesete ispod ili desno od nadređenog pojma.

en: %capital_name contains terms grouped under parent terms. You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles.
hr: %capital_name sadrže pojmove grupirane pod nadređenim pojmom. Možete preraspodjeliti pojmove unutar %capital_name koristeći povuci-i-spusti hvataljke.

en: %capital_name contains terms with multiple parents. Drag and drop of terms with multiple parents is not supported, but you can re-enable drag-and-drop support by editing each term to include only a single parent.
hr: %capital_name sadrži pojmove s višestrukim nadređenim. Povuci i spusti opcija s višestrukim roditeljima nije podržana, ali možete ju ponovno omogućiti ako uredite svaki pojam tako da sadrži samo jednog nadređenog.

en: Weight for added term
hr: Tećina dodanog pojma
