Taxonomy Overview (2.1.3) - en to sk translation catalogue (21 entries)

en: Status
sk: Stav

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Submit
sk: Odoslať

en: Operations
sk: Operácie

en: Taxonomy
sk: Taxonómia

en: Overview
sk: Prehľad

en: Edit
sk: Upraviť

en: Search
sk: Vyhľadávanie

en: Weight
sk: Váha

en: The configuration options have been saved.
sk: Nastavenia konfigurácie boli uložené.

en: Name
sk: Názov

en: Save
sk: Uložiť

en: Published
sk: Zverejnené

en: Term ID
sk: ID termínu

en: No terms available.
sk: Nie sú k dispozícii žiadne termíny.

en: Translations
sk: Preklady

en: Unpublished
sk: Nezverejnené

en: Content Type
sk: Typ obsahu

en: Reset to alphabetical
sk: Znovu nastaviť na abecedný

en: You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles, and group terms under a parent term by sliding them under and to the right of the parent.
sk: Môžete reorganizovať termíny v kategórii %capital_name spôsobom ťahaj-a-pusť a zoskupiť termíny pod rodičovským termínom potiahnutím termínu dole a doprava pod rodiča.

en: Weight for added term
sk: Váha pridaného termínu
