Taxonomy Per User (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Eliminar

en: Edit
pt: Editar

en: View
pt: Mostrar

en: User
pt: Utilizador

en: Created
pt: Criado

en: Vocabulary
pt: Vocabulário

en: Changed
pt: Alterado

en: @type: deleted %title.
pt: @type: %title eliminado.

en: Administer settings
pt: Configurações de administração

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.
