Taxonomy term configuration groups (1.0.0-rc1) - en to de translation catalogue (16 entries)

en: Groups
de: Gruppen

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Taxonomy
de: Taxonomie

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Label
de: Beschriftung

en: Unknown
de: Unbekannt

en: Created
de: Erstellt

en: Vocabulary
de: Vokabular

en: Terms
de: Begriffe

en: Changed
de: Geändert

en: Manage fields
de: Felder verwalten

en: Machine name
de: Systemname

en: Taxonomy vocabularies
de: Taxonomie-Vokabulare

en: Remove group
de: Gruppe entfernen

en: Enabled vocabularies
de: Aktivierte Vokabulare
