Taxonomy term configuration groups (1.0.0-rc1) - en to fr translation catalogue (18 entries)

en: Groups
fr: Groupes

en: Enabled
fr: Activé

en: Taxonomy
fr: Taxonomie

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Unknown
fr: Inconnu

en: Created
fr: Créé

en: Vocabulary
fr: Vocabulaire

en: Terms
fr: Termes

en: Changed
fr: Modifié

en: Manage fields
fr: Gérer les champs

en: Machine name
fr: Nom système

en: Taxonomy vocabularies
fr: Vocabulaires de taxonomie

en: Remove group
fr: Supprimer le groupe

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)
