Taxonomy term configuration groups (1.0.0-rc1) - en to oc translation catalogue (18 entries)

en: Groups
oc: Gropes

en: Enabled
oc: Activat

en: Taxonomy
oc: Taxinomia

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Vocabulary
oc: Vocabulari

en: Terms
oc: Tèrmes

en: Changed
oc: Modificat

en: Manage fields
oc: Gerir los camps

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Taxonomy vocabularies
oc: Vocabularis de taxonomia

en: Remove group
oc: Suprimir lo groupe

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)
