Taxonomy term configuration groups (1.0.0-rc1) - en to pl translation catalogue (16 entries)

en: Groups
pl: Grupy

en: Enabled
pl: Włączone

en: Taxonomy
pl: Kategorie

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Name
pl: Nazwa

en: Label
pl: Etykieta

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Created
pl: Utworzono

en: Vocabulary
pl: Słownik

en: Terms
pl: Terminy

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Manage fields
pl: Zarządzaj polami

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Taxonomy vocabularies
pl: Słowniki taksonomii

en: Remove group
pl: Usuń grupę
