Taxonomy term configuration groups (1.0.0) - en to tr translation catalogue (16 entries)

en: Groups
tr: Gruplar

en: Enabled
tr: Etkin

en: Taxonomy
tr: Sınıflandırma

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Vocabulary
tr: Sözlük

en: Terms
tr: Terimler

en: Changed
tr: Değişti

en: Manage fields
tr: Alanları yönet

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Taxonomy vocabularies
tr: Sınıflandırma sözlükleri

en: Remove group
tr: Grubu kaldır
