Taxonomy term configuration groups (1.0.0-rc1) - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: Groups
hi: समूह

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Taxonomy
hi: वर्गीकरण

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: ID
hi: आईडी

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: Created
hi: निर्मित

en: Vocabulary
hi: शब्दावली

en: Changed
hi: बदल गया

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: UUID
hi: युयुआइङी
