Taxonomy term configuration groups (1.0.0-rc1) - en to hu translation catalogue (17 entries)

en: Groups
hu: Csoportok

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: ID
hu: Azonosító

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Created
hu: Létrehozva

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: Terms
hu: Kifejezések

en: Changed
hu: Módosítva

en: Manage fields
hu: Mezők kezelése

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Taxonomy vocabularies
hu: Taxonómiaszótárak

en: Remove group
hu: Csoport törlése
