Taxonomy Term Machine Name (1.0.0-beta1) - en to fr translation catalogue (6 entries)

en: Machine Name
fr: Nom système

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
fr: Le nom système est déjà utilisé. Il doit être unique.

en: Configuration deletions
fr: Suppressions de configuration

en: The listed configuration will be deleted.
fr: La configuration listée sera supprimée.

en: Configuration updates
fr: Mises à jour de configuration

en: The listed configuration will be updated.
fr: La configuration listée sera mise à jour
