Taxonomy Term Machine Name (1.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Machine Name
pt: Nome de Máquina

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
pt: O nome de máquina já esta em uso. Ele deve ser exclusivo.

en: Configuration deletions
pt: Exclusões de configuração

en: The listed configuration will be deleted.
pt: A configuração listada será apagada.

en: Configuration updates
pt: Atualizações de configuração

en: The listed configuration will be updated.
pt: A configuração listada será atualizada.
