Taxonomy Term Machine Name (2.0.0) - en to it translation catalogue (6 entries)

en: Machine Name
it: Nome ad uso interno

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
it: Il nome ad uso interno è già utilizzato. Deve invece essere univoco.

en: Configuration deletions
it: Eliminazioni di configurazione.

en: The listed configuration will be deleted.
it: La configurazione elencata sarà eliminata.

en: Configuration updates
it: Aggiornamenti della configurazione

en: The listed configuration will be updated.
it: Verrà aggiornata la configurazione elencata.
