Taxonomy Term Machine Name (2.0.0) - en to ja translation catalogue (6 entries)

en: Machine Name
ja: システム内部名称

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
ja: このシステム内部名称は既に利用されています。固有の名前を指定してください。

en: Configuration deletions
ja: 設定の削除

en: The listed configuration will be deleted.
ja: 以下の設定は削除されます。

en: Configuration updates
ja: 構成の更新

en: The listed configuration will be updated.
ja: リストの構成は更新されます。
