Taxonomy Term Machine Name (2.0.0) - en to tr translation catalogue (6 entries)

en: Machine Name
tr: Makine Adı

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
tr: Okunabilir makine adı kullanılmakta. Benzersiz başka bir ad kullanın.

en: Configuration deletions
tr: Yapılandırma silme

en: The listed configuration will be deleted.
tr: Listelenen yapılandırma silinecek.

en: Configuration updates
tr: Yapılandırma güncellemeleri

en: The listed configuration will be updated.
tr: Listelenen yapılandırma güncellenecek.
