Taxonomy Term Preview (1.0.0) - en to fr translation catalogue (13 entries)

en: Cancel
fr: Annuler

en: Preview
fr: Aperçu

en: Full
fr: Complet

en: Switch
fr: Changer

en: taxonomy
fr: taxonomie

en: About
fr: À propos

en: The post could not be saved.
fr: Le contenu n'a pu être enregistré.

en: View mode
fr: Mode d'affichage

en: Back to content editing
fr: Revenir à la modification du contenu

en: Leave preview?
fr: Quitter l'aperçu ?

en: Leave preview
fr: Quitter l'aperçu

en: Leaving the preview will cause unsaved changes to be lost. Are you sure you want to leave the preview?
fr: Quitter la pré-visualisation entraînera la perte des changements non-enregistrés. Êtes-vous sûr(e) de vouloir quitter la pré-visualisation ?

en: CTRL+Left click will prevent this dialog from showing and proceed to the clicked link.
fr: CTRL + clic gauche empêchera cette fenêtre de dialogue de s'ouvrir et ouvrira le lien cliqué.
