Taxonomy term revision (8.x-1.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (5 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Taxonomy term
oc: Tèrme de taxonomia

en: Anonymous
oc: Anonim

en: Revert
oc: Restablir

en: Revision log message
oc: Messatge del jornal de revision
