The Better Mega Menu (8.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (24 entries)

en: list
hi: सूची

en: Delete
hi: मिटायें

en: Group
hi: समूह

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: None
hi: कोई नहीं

en: Center
hi: मध्य

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Icon
hi: चिन्ह

en: Menu
hi: सूची

en: Theme
hi: थीम

en: ID
hi: आईडी

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Alignment
hi: संरेखण

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Style
hi: अंदाज

en: Blocks
hi: ब्लॉक

en: Blue
hi: नीला

en: Black
hi: काला

en: About
hi: के बारे में

en: Uses
hi: उपयोग
