Tealium iQ Tag Management (8.x-2.0) - en to fr translation catalogue (12 entries)

en: Development
fr: Développement

en: Overview
fr: Vue d'ensemble

en: Settings
fr: Paramètres

en: Profile
fr: Profil

en: Environment
fr: Environnement

en: Account
fr: Compte

en: Default tags
fr: Étiquettes par défaut

en: Multiple values may be used, separated by a comma. Note: Tokens that return multiple values will be handled automatically.
fr: Plusieurs valeurs peuvent être utilisées, séparées par une virgule. Note : les Jetons qui retournent plusieurs valeurs seront gérés automatiquement.

en: This will be able to extract the URL from an image field.
fr: Cela permettra d'extraire l'URL depuis un champ image.

en: Empty formatter
fr: Outil de mise en forme vide

en: Any links containing http:// will be converted to https://
fr: Tous les liens contenant http:// seront transformés en https://

en: Any relative or protocol-relative URLs will be converted to absolute URLs.
fr: Toute URL relative ou sans protocole sera convertie en URL absolue.
