Telega (create telegram bot) (8.x-1.39) - en to fa translation catalogue (29 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: List of users
fa: فهرست کاربران

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Login
fa: ورود

en: Edit
fa: ویرایش

en: Message
fa: پیغام

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: General settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Save
fa: ذخیره

en: View
fa: مشاهده

en: Updated
fa: به‌روز

en: Text
fa: متن

en: ID
fa: شناسه

en: User
fa: کاربر

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Code
fa: کد

en: Users
fa: کاربران

en: Add user
fa: افزودن کاربر

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Messages
fa: پیغام‌ها

en: Session
fa: نشست

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Send Message
fa: ارسال پیام
