Telldus Live! sensors (2.0.0-beta1) - en to hi translation catalogue (22 entries)

en: enabled
hi: सक्रिय

en: enable
hi: सक्षम

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: disabled
hi: अक्षम

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Disable
hi: असक्रीय करें

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Last updated
hi: आखरी अपडेट

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Place
hi: जगह

en: Weight
hi: मान

en: Name
hi: नाम

en: Time
hi: समय

en: View
hi: देखें

en: Created
hi: निर्मित

en: Active
hi: सक्रिय

en: Save changes
hi: परिवर्तनों को सुरक्षित करें

en: disable
hi: अक्षम करना

en: Output format
hi: उत्पादन प्रारूप
